Dominikánská republika

Lahodná dominikánská káva se pěstuje v regionu Santa Cruz De Barahona. Díky vysoko položeným plantážím (600 – 1000 m) a perfektním klimatickým podmínkám mohou rolníci produkovat kávu špičkové kvality a i proto je Barahona považována za opravdový bonbónek na kávovém trhu. Vzhledem k plnému tělu a velmi sladké až čokoládovo-oříškové chuti s příměsí citrusů se velmi často přirovnává ke slavné Jamajské Blue Mountain.

Obsah: 100% Arabica

Balení: 500 g

 

Přečtěte si více o kávě z Dominikánské republiky na našem No Rest Coffee kávovém blogu.

 

Varianta
Možnosti doručení
375 Kč / ks

Lahodná dominikánská káva se pěstuje v regionu Santa Cruz De Barahona. Jedná se o jedno z nejdůležitějších míst Dominikánské republiky, a to nejen z hlediska kávy, ale i turistického ruchu.

Pěstování kávy se zde věnují už od roku 1720 a v současné době ve velké míře opravdu ekologicky. Zdejší roční produkce činí úctyhodných 25 tisíc tun, ovšem jen 20 % jde na vývoz, lokální spotřeba kávy je totiž opravdu vysoká.

Díky vysoko položeným plantážím (600 – 1000 m) a perfektním klimatickým podmínkám mohou rolníci produkovat kávu špičkové kvality a i proto je Barahona považována za opravdový bonbónek na kávovém trhu.

Vzhledem k plnému tělu a velmi sladké až čokoládovo-oříškové chuti s příměsí citrusů se velmi často přirovnává ke slavné Jamajské Blue Mountain.

Obsah: 100% Arabica

Balení: 500 g

 

Přečtěte si více o kávě z Dominikánské republiky na našem No Rest Coffee kávovém blogu.

 

Zpět do obchodu